עשה זאת בעצמך – צביעה ותיקון רהיטים

מכירים את זה שהרהיט הישן בביתכם נראה כמו הרהיט הישן בבית של סבא? אם אין לכם את התקציב הדרוש לקנות רהיט חדש אין זה אומר שתצטרכו מעכשיו להאכיל יונים בפארק ולחלק סוכריות מגעילות לנכדים. למדו כיצד לתקן רהיט ישן ובלוי בעצמכם והחזירו לבית שלכם את הרעננות והכבוד שמגיע לו.

גם רהיטים זקוקים לתיקון!

בכל בית ישנם הרבה מאד פריטי ריהוט, אשר מרכיבים באופן מעשי את הבית כולו. שולחנות, כסאות, ארונות, מיטות ועוד הרבה מאד רהיטים מרכיבים את הבית ומשמשים אותנו בכל יום ויום. אך מה קורה כשיש תקלה ברהיטים?
שיפוץ ותיקון רהיטים

תיקון רהיטים באופן עצמאי

מרבית האנשים יקראו לנגר בכל תקלה שמתרחשת ברהיט כזה או אחר. אולם במקרים רבים אין צורך בכך, וחבל על התשלום היקר לאיש מקצוע, כאשר ניתן לטפל בבעיה באופן עצמאי. תיקון רהיטים באופן עצמאי מתאים למקרים רבים של בעיות בריהוט. כך, למשל, בעיות של כיסא או שולחן שאינם יציבים או מתנדנדים. במרבית המקרים, המקור לתקלה כזו היא בורג או מסמר רופף, אשר גורמים לרגליים להגיע לאורכים שונים, וכך הרהיט כולו מתנדנד. במקום לקרוא לנגר, מומלץ להפוך את הכיסא או השולחן, ולבדוק היכן נמצאים המסמרים הרופפים. ניתן להוציא את המסמר הבעייתי, ולתקוע ברהיט מסמר חדש באמצעות כמה דפיקות פטיש פשוטות, והרהיט יחזור ליציבות הקודמת שלו.

תיקון ארונות

הבעיה הנפוצה ביותר בארונות היא דלת שנתלשת ממקומה, נעשית רופפת או אינה נסגרת כראוי. במקרים אלה, הבעיה היא בסך הכול בצירי הדלת. לעיתים החיבור של הצירים לגוף הארון או לדלת רופפים, ויש לחזק אותם. לעיתים הבעיה היא בציר עצמו – שהתעקם או נשבר. כך או כך, התיקון פשוט מאד. אם הבעיה היא בציר עצמו, יש לרכוש ציר תואם חדש, ולהבריג החוצה את הישן. לאחר מכן יש לבדוק מהו המיקום המדויק שבו יש להניח את הציר, על מנת שהדלת תיפתח ותיסגר כראוי. בשלב הבא ניתן להבריג את הציר אל הארון ואל הדלת באמצעות ברגים פשוטים. אם העבודה נעשית בצורה מדויקת, הארון יפתח וייסגר בצורה מושלמת.

צביעת רהיטים ישנים

רהיט ישן כמו כיסא או "שידה גדולה של פעם" יכולים להפוך לרהיט מעוצב וטרנדי לגמרי. לצד הסלון החדשני שלכם תוכלו לצבוע את הרהיט הישן בצבעי וינטאג' ולהעניק לו מקום של כבוד בבית. כסא נדנדה ישן מעץ שנצבע בצבעי שעבר ליטוש ונצבע בצבע וינטאג' אופנתי יהפוך למקור בלתי נדלה של מחמאות מחברים ואנשים שיודעים להעריך אומנות 🙂 תוכלו למצוא מדריכים לצביעת רהיטים ישנים באינטרנט וכן תמצאו מגוון צבעים לעץ בחנויות טמבור השונות. יאללה לחדש!

סרטוני הדרכה והדגמה לשיפוץ ותיקון רהיטים בבית:

 • שידרוג כסא ישן
  • שידרוג כסא ישן

  • Watch Video

 • צביעת עץ ישן
  • צביעת עץ ישן

  • Watch Video

 • חידוש צביעת דלתות ארונות מטבח
  • חידוש צביעת דלתות ארונות מטבח

  • Watch Video

1/1

המאמר הבא – כיצד לבחור חומר לאיטום גגות?

Comments are closed.