מיזוג אויר

תקלות במזגן – אפשר גם לבד!

המזגן משמש אותנו היטב בכל ימות השנה, ובמיוחד בקיץ. ללא מזגן בקיץ, החום עלול להיות בלתי נסבל. לכן חשוב לדעת כיצד לתקן תקלות בסיסיות במזגן, על מנת שלא להיתקע במקרה שהטכנאי עמוס ועסוק מאד.

המזגן לא מקרר

המזגן פועל, אבל לא מקרר? יכולות להיות לכך סיבות רבות, אך השכיחה ביותר מביניהן היא גם זו שניתנת לתיקון באופן עצמאי: מסננים סתומים. את המסננים של המזגן חשוב לנקות היטב אחת לתקופה, על מנת לאפשר לאוויר לזרום בצורה תקינה. הטיפול פשוט: מרימים את המכסה החיצוני של המזגן, מוצאים את המסננים (לרוב יש מסנן אחד גדול או שניים קטנים יותר) ושוטפים אותם תחת זרם מים. מייבשים היטב, ומחזירים למזגן. אם המזגן עדיין לא מקרר, ייתכן שנוצר קיפאון במנוע. הפתרון, במרבית המקרים, הוא לכבות את המזגן למספר שעות, על אף חוסר הנוחות שבדבר, על מנת לאפשר לו להפשיר. אם גם אחר כך המזגן לא פועל, סביר להניח שהבעיה היא חוסר גז, או תקלה כלשהי במנוע, מה שמחייב הזמנת טכנאי.

השלט לא עובד

אם השלט של המזגן לא עובד, הבעיה היא לרוב פשוטה מאד – סוללות לא תקינות. פשוט החליפו את הסוללות. מומלץ מאד להשתמש בסוללות איכותיות, אשר מחזיקות מעמד זמן רב וגם פועלות בצורה טובה יותר מאשר חיקויים זולים כלשהם. לעיתים בעיה בשלט נגרמת מבעיה כלשהי במגעים הפנימיים שבתוך השלט. אם יש לכם הבנה בסיסית בתחום, תוכלו לפתוח את השלט ולנסות לתקן את הבעיה באופן עצמאי. כפתרון ביניים, למרבית המזגנים ישנם כפתורי הפעלה בסיסיים גם במזגן עצמו, מה שיאפשר לכם ליהנות מבית קריר בשעת הצורך גם כאשר השלט מקולקל.

סרטוני הדרכה לייעוץ ותקלות עם מזגנים בבית:

  • איך בוחרים מזגן
    • איך בוחרים מזגן

    • Watch Video

  • איך לנקות מסנן מזגן
    • איך לנקות מסנן מזגן

    • Watch Video

1/1

Comments are closed.