כיצד נבחר קבלן עבודות גמר ?

עבודות הגמר הן אותן עבודות המבוצעות בסוף תהליך הבנייה ומהוות את הישורת האחרונה בכל הנוגע להתאמת המבנה לצרכי הלקוח. עבודות הגמר נוגעות בין היתר לאסתטיקה של המבנה, אולם בעיקר לפרקטיות שלו ביחס למטרה שלשמה הוא נבנה, ולכן יש לבחור בקפידה את אנשי המקצוע ובפרט, את קבלן עבודות הגמר, שיבטיח את ביצוען כראוי.

מהן עבודות גמר?

נהוג לחלק את בניית הבית או הבניין החדש לשלבים שונים, כאשר עבודות הגמר הן כינוי לשלב הסופי והאסתטי יותר של הבנייה, אך שימו לב – עבודות הגמר אינן עיצוב הבית מבחינת רהיטם וכד', אלא כל הנוגע להשלמת הבנייה בנכס באופן שיהפוך את הבית לכזה שעונה על צרכי הלקוח. עבודות הגמר יכולות לכלול למשל התקנת מיזוג בבית, עבודות גבס, השלמת עבודת האינסטלציה, התקנת הדלתות, חלוקה פנימית שונה של החלל (למשל על ידי בניית קירות גבס) ועוד.

צביעת קיר במסגרת עבודת גמר

מה חשיבותן של עבודות הגמר ומי מבצע אותן?

עבודות הגמר כאמור, הן ה-"טאצ' הסופי" בכל הנוגע לבנייה, והשלמתן כראוי תבטיח את הנוחות בחלל והתאמתו למגורים, לעסקים וכד'. את עבודות הגמר יכול לבצע הקבלן שבנה את הבית או הבניין מלכתחילה, אולם לקוחות רבים בוחרים להפריד בין חלק הבנייה עצמה, לבין עבודות הגמר, ולשם כך שוכרים חברה או קבלן עבודות גמר ייעודיי, המתמחים באופן ספציפי בסוג העבודה הזו.

כיצד בוחרים קבלן עבודות גמר?

מידת ההתאמה הנדרשת – עבודות גמר יכולות לכלול גם עבודות התאמה שונות, שאלו נעשות בהיקף משתנה מטבע הדברים, תלוי בסוג הנכס, רצון הלקוח ואופי המבנה. כל עוד שעבודות הגמר וההתאמה תהיינה בהיקף גדול יותר, כך הצורך בקבלן עבודות גמר המתמחה באותן העבודות הנדרשות, יגדל.

שקיפות וזמינות – היות שחשיבות עבודות הגמר היא גבוהה מאוד, קיימת בהתאם גם חשיבות גבוהה למידת השקיפות והזמינות של הקבלן או החברה אליה אתם פונים, בייחוד אם תרצו להיות מעורבים מאוד בכל שלב של העבודות.  מעבר לכך, העובדה שמדובר בעבודות גמר, לא אומרת שביצוען בפועל יהיה בהכרח מהיר מאוד או קצר מאוד, שכן הדבר תלוי בהיקף העבודות. חברה שמספקת שירות אישי וזמין, תסייע ללקוח להיות מעורב בביצוע העבודות ותשקף לו לוח זמנים מדויק ואמין עליו יוכל להסתמך.

מחירים – בכל הנוגע למחיר, החוכמה היא לבחור קבלן עבודות גמר שיעניק את התמורה הטובה ביותר עבור התשלום הנמוך ביותר, ולא את הקבלן שיבטיח מחירים נמוכים, בלי להקפיד על האיכות. איכות גבוהה של עבודות הגמר מספקת ראש שקט לתקופה ארוכה ולחלופין, איכות נמוכה של עבודות גמר עלולה לגרור תשלומים גבוהים על תיקונים שיפוצים והתקנות חדשות בטווח הארוך.

התאמה אישית – לכל לקוח קיימים הצרכים והרצונות שלו בכל הנוגע לנכס, וכאשר מדובר בעבודות גמר, רצוי לבחור בקבלן שיודע כיצד למצוא את אנשי המקצוע המתאימים, החומרים הנכונים וכד', על מנת להתאים את הנכס ללקוח ברמה הגבוהה ביותר. חשוב להדגיש שוב, כי לעבודות הגמר קיים גם צד פרקטי, לצד הצד האסתטי, והוא משמעותי ביותר. ​

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.

 

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.