מכונות כביסה ומייבשים

איך לטפל לבד במכונת הכביסה?
מכונות כביסה ומייבשים מסייעים לנו באופן יומיומי, וכאשר נוצרת בהם תקלה, אנו מרגישים מיואשים ממש. אך הרבה מאד תקלות נפוצות ניתנות לתיקון עצמאי ומידי. הנה כמה דוגמאות:

המכונה לא סוחטת
לעיתים בעיות בסחיטה נגרמות מכמות קטנה מידי של כביסה במכונה. נסו למלא את המכונה יותר, ולבדוק שוב. גם כמות גדולה מידי של כביסה גורמת לבעיות סחיטה. בדקו האם המכונה עמוסה מידי. כדאי גם לבדוק את מצב הפילטר שבתחתית המכונה. אם הוא סתום, הוא עלול לגרום לבעיות בסחיטה.

המכונה מרעישה מאד
ישנן בעיות שונות שעלולות לגרום לרעש מן המכונה, אולם התקלה הנפוצה ביותר היא פשוט פריט קטן שתקוע בתוף – סיכת ביטחון, מטבע קטן וכדומה. כדאי פשוט לסרוק את התוף היטב מכל הכיוונים, ולשחרר את החפץ התקוע. חשוב מאד לבדוק את עניין החפץ התקע, משום שסיכות וחפצים חדים אשר תקועים במכונה עלולים לגרום לא רק לרעש מן המכונה, אלא גם לקרעים בבגדים שבתוכה, מה שכמובן לא מומלץ כלל.

המכונה קופצת בעוצמה חזקה
חשוב לבדוק אם המכונה מונחת בצורה ישרה על הרצפה. כל מכונה מכילה בולמי זעזועים בתחתיתה, וייתכן שהם נקרעו או זזו ממקומם. בדיקה פשוטה תגלה את הבעיה ואת דרך הפתרון המתאימה.

ריח רע מהמכונה
אתם מוציאים את הבגדים מן המכונה, אך מגלים שבמקום כביסה ריחנית, קבלתם כביסה בעלת ריח רע במיוחד. הסיבה הנפוצה ביותר לכך היא תא מלוכלך של אבקת הכביסה. חיידקים המצטברים בתא גורמים לריח רע, שעם הזמן עובר גם לבגדים שבמכונה. חשוב להוציא את המגרה ממקומה ולנקות אותה היטב אחת לתקופה. לעיתים הבעיה יכולה להיות בפילטר של המכונה. מומלץ לנקות גם אותו אחת לתקופה.

סרטוני הדרכה לתקלות נפוצות במכונות הכביסה:

  • איך להפעיל מכונת כביסה
    • איך להפעיל מכונת כביסה

    • Watch Video

  • ניקוי פילטר משאבת מים במכונת כביסה
    • ניקוי פילטר משאבת מים במכונת כביסה

    • Watch Video

1/1
Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *