איך לחתוך עיגול בעץ עם ג'יסור

יש לכם צורך לחתוך פלטת עץ לעיגול ואתם רוצים לעשות זאת בצורה מושלמת ומדויקת אך הכלי היחיד שיש לכם לחיתוך הוא ג'יסור רגיל? אין בעיה במאמר הבא נלמד אתכם כיצד יוצרים עיגול מושלם בחיתוך ישר וללא פגמים עם ג'יסור.

בניית מתקן הושבה לג'יסור

כדי ליצור את העיגול המושלם בחיתוך עם ג'יסור יש להשתמש בטכניקה כזו שתמנע מהלהב לזוז מקווי המתאר, שתמנע מהלהב להיות בזווית שתיצור פגם בעיגול והכי חשוב טכניקה שתסייע לכם לעשות את העבודה בקלות וללא כל צורך ברכישת מיומנות כלשהי.

לשם כך נבנה מתקן הושבה פשוט לג'יסור שיעשה לנו למעשה את כל העבודה בחיתוך, כל שעלינו יהיה זה ללחוץ על הכפתור של הג'יסור ולדחוף קדימה.

את המתקן למעשה נבנה מקרש של חצי מטר אורך (או באורך שונה במידה ואתם רוצים עיגול קטן או גדול יותר) בקצהו של הקרש נסרטט את מידות הג'יסור ונסמן גם את המיקום המדויק של יציאת המסור.

ניקח קרשים קטנים ונדביק אותם עם דבק נגרים וכמה מסמרים בדיוק על הסרטוט גבולות מכשיר הג'יסור ככה שהוא יכנס בלחץ בדיוק למקום, בסימון של מיקום המסור נקדח חור עבה מספיק שהמסור יוכל לנוע בחופשיות.

ניקח את הפלטה אותה אנחנו רוצים לנסר ובאמצעות בורג ומברגה נחבר את קצהו של המתקן למרכז הפלטת עץ, נחבר את הג'יסור למקום שלו ונלחץ על כפתור ההפעלה כך שחיתוך של הפלטה יתחיל, באמצעות היד נדחוף את הג'יסור בתנועה המעגלית שהמתקן יוצר והחיתוך פשוט יוצא לנו מושלם בלי תזוזות לצדדים ובלי זוויות שונות של הלהב שפוגעות בשלמות העיגול, לסיום נשלוף את הבורג שמחזיק את הפלטה והמתקן יחד ונסגור את החור עם חומר איטום לעץ ונשייף.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.