גינה – טיפול ואחזקה

שימור גינות גינה לי גינה לי חביבה

גינה היא דבר המשובב את הלב ונעים למראה עין. גינה מטופחת דורשת תחזוקה מתמדת והתמודדות עם תקלות שונות העלולות להיגרם.

אין מתנות חינם וגם גינה יפה ומטופחת אינה מגיעה בחינם. מלבד הטיפוח היומיומי יש לא מעט תקלות העלולות להיגרם בעת הטיפול בגינה.

תקלות נפוצות לבעלי גינות
אחת התקלות הלא נעימות היא צנרת קרועה. יתכן וצינור ההשקיה המרכזי נקרע וצצה לכם בריכה בחצר, או שאחד מכבלי ההשקיה נחתך. בעיה זו קלה מאוד לטיפול אך דורשת גילוי בזמן- חבל על המים שיתבזבזו כך סתם וחבל על הצמחים שיספגו יותר מדי מים שאינם צריכים.
אם גיליתם כי הצנרת נקרעה סגרו מיידית את ברז המים עד להחלפת הצינור. כך תחסכו מים וגם את עלות המים, ולא תטביעו את הצמחייה בעודף מים.

קושי נוסף העלול לצוץ בגינה הוא עשבים שוטים הצומחים בה פרא. כמה שתטפחו את גינתכם עשבים אילו ימשיכו לצמוח, אין פתרון מלבד לנכש אותם ולשתול משהו אחר במקומם- ירק או פרח האהוב עליהם.
גם מזיקים עלולים להופיע בגינה ולהרוס את הצמחים. יש מספר שיטות לטיפול המזיקים. מזיקים גדולים בודדים ניתן ללכוד ולהוציא מן הגינה, מזיקים רבים ניתן לטפל בהם על ידי הבאת חיה טורפת הניזונה ממזיקים אילו ובכך בדרך טבעית להיפטר מהם. ישנם גם דרכים אחרות הכוללות הדברה וריסוסים.

אם אתם בעלי גינה גדולה ומנהלים את הגינה בעזרת מחשב, תקלה נוספת שעלולה לקרות היא תקלה טכנית -למשל וירוס במערכת או שינוי ההגדרות על ידי אחד העובדים, ניתוק המחשב הראשי ממערכת ההשקיה ועוד- דברים טכניים הגורמים בסופו של דבר לכך שהגינה לא תטופל כראוי. בכדי להימנע מתקלות אלו יש לערוך בקרה שטח פעם בפעם ולוודא כי הכל פועל כראוי.

כמו בכל דבר, גם גינה חשופה לתקלות. מילת המפתח היא זיהוי מוקדם, שיאפשר את סילוק התקלה טרם הפיכתה לרצינית וטרם גרימת נזק ממשי.

Comments are closed.