אופניים

תקלות נפוצות באופניים כל התקלות הנפוצות והפתרונות!

אופניים הם מוצר נפוץ מאד, שנמצא הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים. אופניים זקוקות לתחזוקה קבועה, להכנה מתאימה לחורף ולקיץ, ולטיפול שוטף בתקלות. כדאי להכיר חלק מן התקלות הנפוצות יותר באופניים, וללמוד כיצד לתקן אותן באופן עצמאי, כדי לחסוך את התיקון המקצועי ואת התשלום הגבוה בכל פעם שישנה תקלה קטנה באופניים.

פנצ'רים
פנצ'רים (תקרים) הם התקלה הנפוצה ביותר באופניים מכל הסוגים. על מנת לתקן תקר בגלגל, או למעשה להחליף את הצמיג, יש צורך בידע בסיסי על מבנה הגלגל של האופניים בלבד. קל מאד להחליף צמיג באופניים. באופן כללי, יש להסיר את הצמיג, לפתוח את החלקים הפנימיים של הגלגל על מנת לוודא שלא תקועים בו חפצים חדים נוספים, להחזיר את החלקים למקומם ולהחליף את הצמיג. לאחר ההחלפה חשוב לזכור לנפח את הצמיג לנפח הרצוי, על מנת שהאופניים ייסעו בצורה חלקה וטובה גם לאחר ההחלפה.

מעצורים
בעיות במעצורים עלולות להיות מסוכנות ברכיבה על אופניים. אם ישנה בעיה כלשהי בהחלפת המעצורים, לא תמיד חייבים תיקון מקצועי. לפני הכול, יש לבדוק את כל חלקי הבלם, כולל הברגים המחזקים אותו, מוט הבלימה וכדומה, ולוודא שכולם מחוזקים וישרים בצורה הנכונה. לעיתים קרובות בעיות במעצורים נגרמות בגלל בורג אחד משוחרר, דבר שכמובן קל מאד לתקן.

חלודה
חלודה על האופניים נוצרת פעמים רבות בעונת החורף, בעקבות הגשמים. אם יש מעט חלודה, ניתן להסיר אותה באמצעות חומרים ייעודיים, אשר יכולים להסיר את החלודה באופן יעיל. לאחר מכן, מומלץ לשמן את חלקי האופניים (מלבד הבלמים) על מנת לאפשר להם תנועה חלקה וטובה. רק אם החלודה נרחבת ומפושטת על חלקים גדולים מהאופניים, יהיה צורך בהחלפת החלקים החלודים.

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.